Asma Tavan

section-1b54b5b
section-4a27993
section-40e7635

ASMA TAVAN

Tavan, diğer tüm yüzeylerden farklı olarak eşyaların ardına gizleNmediğinden büyük bir alanı işaret eder. Başlangıçta mekânın kendisinden bağımsız olan bu alanı, dekorasyonun tamamı ile uyumlu ve bir bütün hale getirmek mümkündür. Dekoratif form ve desen, renk, ışık gibi tamamlayıcı araçlarla tavan, mekanın dekorasyonu ile bir bütün hale getirilebilir.

Günümüzde, çoğunluğu tavan arasında bulunan havalandırma, yangın detektörleri, yangın söndürme sistemi gibi cihazlar yoğun olarak kullanılmaktadır. Hem cihazların kamufle ve güvenliği, hem de bu cihazların, tamir ve bakım amacıyla erişiminin kolay olması, asma tavan uygulamasını ön plana çıkartmaktadır.

ALÇIPAN ASMA TAVAN

Asma tavan çeşitlerinin Türkiye’de en yaygın olarak kullanılan modeli alçıpan asma tavandır. Son dönemlerde özellikle yeni yapıların tavanlarında (led ışıklı ya da led ışıksız) sıkça uygulanmaktadır.

Alçıpan asma tavan sisteminde yalnızca estetik kaygılarla mekânın dekorasyonu tamamlamakla kalmaz. Aynı zamanda her türlü yüzey deformelerini ve kabloları gizleme şansı vermektedir.

Alçıpan asma tavan, aydınlatma armatürleri, yangın detektörleri gibi pek çok bileşeni monte etme, akustik koşulları yerine getirmek amacıyla da tercih edilmektedir.

Son dönemlerde özellikle led ışıklı haliyle sıkça uygulandığını görmekteyiz.

 

TAŞYÜNÜ ASMA TAVAN

Taşyünü asma tavan modelleri oldukça farklı mekanlarda kullanılmaktadır. Tavan döşemesinin altına uygulanan taş yünü tavan malzemesi, akustik özellikler sağladığından pek çok kamusal alanda tercih edilebilmektedir. Estetik güzellik sağlamasının yanında üzerine uygulanabilecek dikkat çekici tavan modelleri sayesinde dekorasyonu tamamlayıcı bir unsurdur. Tavana uygulandığında hafif bir malzeme olduğu için ağırlık sorunu çıkarmamaktadır.

Taşyünü asma tavan montajı, sökülmesi ile temizlenmesi çok kolay ve hızlı olan taşyünü ürünler ışık yansıtma özelliği sayesinde aydınlatmaya da yardımcı olarak enerji tasarrufu sağlar.

  • Ecevit Cad. No: 76 Girne/KKTC

  • 0392 815 5522 , 0533 868 46 04

  • info@asdadizayn.com